top of page

Mobilna Aplikacja Miejska Koszalin

Zrzut ekranu 2023-11-21 o 15.47.39.png
tel2.png
Ekran główny MAM Koszalin

Informacje o projekcie

 

Mobilna Aplikacja Miejska Koszalin to platforma, która w 2023 roku zastąpiła funkcjonującą w Koszalinie aplikację "Mobila Karta Miejska Koszalin". Projekt jest realizowany przy współpracy z MZK Sp. z o.o. w Koszalinie i ma na celu usprawnienie korzystania z usług transportowych w mieście oraz rozszerzeniu dostępu do najważniejszych informacji związanych z komunikacją miejską w Koszalinie.

Bilety komunikacji miejskiej

 

Dzięki aplikacji użytkownicy mogą z łatwością zakupić bilety na przejazdy transportem publicznym realizowanym przez Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Koszalinie. W aplikacji są dostępne zarówno bilety okresowe, jak i bilety krótkookresowe, które można nabyć z wyprzedzeniem do portfela i skorzystać z nich w późniejszym czasie gdy będą potrzebne, bez konieczności realizacji transakcji. 

Aplikacja zapewnia również możliwość nabycia karnetów w korzystniejszej cenie przypadającej na jeden bilet.

Rozkład jazdy

 

Dostęp do dynamicznego rozkładu jazdy bezpośrednio w aplikacji z wykorzystaniem usługi KiedyPrzyjedzie

999d657a-5ce4-4e73-beda-0707404731dc.png

Informator miejski

 

Z Mobilną Aplikacją Miejską Koszalin każdy użytkownik będzie na bieżąco informowany o najważniejszych sprawach związanych transportem w mieście oraz ważnych wydarzeniach.

Praktycznie informacje

 

1. Nazwa aplikacji.

Nowa aplikacja zmienia swoją nazwę na Mobilna Aplikacja Miejska Koszalin (MAM Koszalin), tym samym wcześniejsza nazwa Mobilna Karta Miejska Koszalin zostanie z czasem zastąpiona.

2. Wersje aplikacji.

MAM Koszalin będzie funkcjonować w dwóch kompatybilnych wersjach. MAM Koszalin oraz MAM Koszalin Dostępność+. Każda z wersji będzie współpracować z tym samym kontem użytkownika. Wersja aplikacji Dostępność + posiada dodatkowe usprawnienia zwiększające dostępność dla osób starszych, osób mogących mieć większe problemy z obsługą tego typu rozwiązań.

3. MAM Koszalin Dostępność+. 

Ta wersja aplikacji będzie na bieżąco rozwijana w zakresie zwiększania dostępności dla osób starszych oraz osób niepełnosprawnych. Niezależnie jaką wersję użytkownik będzie posiadać na swoim telefonie kluczowe funkcjonalności będą dostępne, różnice mogą dotyczyć sposobu wyświetlania informacji, kontrastów, wielkości czcionek.

4. Nowa aplikacja - nowe konto Użytkownika.

MAM Koszalin to aplikacja, która została zbudowana w oparciu o całkowicie nowe rozwiązania dlatego niezbędna jest rejestracja w nowej usłudze. Jeśli posiadasz aktywny bilet okresowy będziesz mogła/mógł w łatwy sposób przenieść bilety do swojej aplikacji wpisując adres email i hasło z poprzedniej.

5. Do kiedy będę mogła/mógł korzystać z starej wersji Mobilna Karta Miejska Koszalin (MKM Koszalin)?

Spokojnie! Chcemy dać czas naszym Użytkownikom na zapoznanie się z nową aplikacją. W grudniu 2023 r. przeprowadzamy ankietę celem zweryfikowania, czy w nowej aplikacji wszystko działa właściwie. Chcemy również poznać oczekiwania użytkowników co do jej dalszego rozwoju. MKM Koszalin będzie działać jeszcze zapewne przez pierwszy kwartał 2024 roku, jeśli będziemy zbliżać się do wygaszenia aplikacji wszyscy użytkownicy zostaną o tym powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem.

bottom of page