top of page

Regulamin Korzystania z Systemu Mobilna Karta Miejska Szczecin (wersja regulaminu 1.1. obowiązuje od 01.09.2024 r.)

 

Niniejszy regulamin (wersja 1.1) obowiązuje od 1 września 2024 roku i zastępuje dotychczas obowiązujący regulamin w wersji 1.0. Jedyną zmianą w tej wersji regulaminu jest dodanie punktu 2 w paragrafie 5, który dotyczy wprowadzenia nowej usługi sprzedaży „Szczecińskiego Biletu Metropolitalnego”. Zmiana ta ma na celu rozszerzenie oferty usług o możliwość zakupu biletów metropolitalnych przez naszych użytkowników wyjaśnia również warunki korzystania z usługi.Prosimy o dokładne zapoznanie się z pełnym tekstem regulaminu. Nowe zasady będą obowiązywać od 1 września 2024 roku, a dalsze korzystanie z naszych usług po tej dacie będzie oznaczać akceptację nowych warunków.

 

 

 

§1 Postanowienia ogólne

 

1. Mobilna Karta Miejska Szczecin jest usługą w postaci darmowej aplikacji mobilnej umożliwiającej nabywanie Biletów, korzystanie z modułów informacyjnych udostępnionych w aplikacji oraz innych usług dostępnych w Aplikacji.

2. Regulamin określa zasady korzystania z Usług dostępnych w Aplikacji, rejestracji w Aplikacji, Praw i Obowiązków Wykonawcy oraz Użytkownika.

3. Warunkiem korzystania z Aplikacji jest zapoznanie się z Regulaminem oraz jego akceptacja.

 

§2 Definicje

 

1. Aplikacja – system informatyczny, Mobilna Karta Miejska Szczecin (dalej MKM Szczecin), na urządzenia mobilne, współpracujący z systemami operacyjnymi Android, iOS, umożliwiający dokonywanie płatności za określone usługi oraz przeglądanie treści informacyjnych.

2. Użytkownik – osoba, która posiada urządzenie z zainstalowaną Aplikacją MKM Szczecin.

3. Rejestracja – rejestracja Użytkownika w Aplikacji celem umożliwienia skorzystania z wybranych Usług. Dokonanie rejestracji jest dobrowolne i bezpłatne, z chwilą dokonania rejestracji Użytkownik potwierdza akceptację niniejszego Regulaminu, a dane Użytkownika zostają przypisane do założonego Konta.

4. Logowanie – autoryzacja użytkownika w Aplikacji za pośrednictwem danych wprowadzonych podczas Rejestracji.

5. Konto – indywidualne konto w Aplikacji z przypisanymi danymi Użytkownika podanymi podczas Rejestracji.

6. Wykonawca – podmiot będący realizatorem oraz dostawcą Aplikacji MKM Szczecin. GoPay Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Promiennej 10, NIP: 5272717938, REGON: 147335255, wpis do KRS 0000525339.

7. Urządzenie – urządzenie mobilne, smartfon Użytkownika posiadające możliwość połączenia z internetem.

8. Usługa – usługa realizowana przez Realizatora Usługi lub Wykonawcę.

9. Bilet – bilet w formie elektronicznej upoważniający do skorzystania z Usługi świadczonej przez Realizatora Usługi lub Wykonawcę.

10. Zakup – nabycie Biletu lub uprawnienia do skorzystania z Usługi za pośrednictwem Aplikacji przez Użytkownika.

11. Portfel – miejsce w Aplikacji, w którym zapisywane są Bilety.

12. Realizator Usługi – organizacja lub firma świadcząca usługi, do których dostęp lub prawo do skorzystania Użytkownik może nabyć za pośrednictwem Aplikacji np. w formie Biletu. Realizatorem Usługi może być to Miasto, Gmina, Zarząd Komunikacji lub inny podmiot świadczący Usługi, z którym Wykonawca zawarł stosowne porozumienie.

13. Operator płatności – instytucja (agent rozliczeniowy) realizująca proces płatności w Aplikacji, będąca pod nadzorem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

14. BOK – Biuro Obsługi Klienta (Użytkowników).

15. Regulamin – niniejszy regulamin.

 

§3 Dostęp do Aplikacji, Rejestracja i Logowanie

 

1. Wybrane funkcjonalności Aplikacji związane z modułami informacyjnymi nie wymagają Rejestracji Użytkownika oraz Logowania (założenia Konta).

2. Rejestracja oraz Logowanie są dobrowolne oraz niezbędne do skorzystania z wybranych Usług związanych z Zakupem Biletów.

3. W celu Rejestracji w Aplikacji użytkownik zostanie poproszony o przekazanie następujących danych:

3.1. Adres e-mail.

3.2. Numer telefonu komórkowego.

3.3. Hasła zabezpieczającego Konto.

4. W trakcie Rejestracji numer telefonu Użytkownika zostanie podany weryfikacji poprzez wysłanie kodu na wskazany przez Użytkownika numer telefonu podany w formularzu Rejestracji. Użytkownik zostanie poproszony o podanie w Aplikacji otrzymanego kodu SMS. Proces weryfikacji numeru telefonu jest bezpłatny.

5. Konto e-mail oraz numer telefonu mogą być przypisane wyłącznie do jednego indywidualnego Konta Użytkownika.

6. Z chwilą Rejestracji Użytkownik zgadza się na warunki niniejszego regulaminu.

 

§4 Realizacja Usługi

 

1. Aplikacja posiada moduły informacyjne dostępne dla Użytkowników.

2. Aplikacja umożliwia Zakup Biletów na różnego rodzaju usługi. Szczególne warunki usług są zawarte w paragrafie 5 niniejszego regulaminu. 3. Transakcje realizowane w Aplikacji są obsługiwane przez Operatorów Płatności, w przypadku nienależytego wykonania usługi przez Operatora Płatności, Użytkownik powinien zgłosić reklamację bezpośrednio u wybranego Operatora Płatności.

4. Lista Operatorów Płatności obsługujących transakcje w Aplikacji.

4.1. PayPro (Przelewy24) - https://www.przelewy24.pl/reklamacje

4.2. Paytool Verestro S.A. paytool@verestro.com

5. Realizacja Zakupu w Aplikacji nie będzie możliwa, jeżeli na rachunku bankowym przypisanym do wskazanego przez Użytkownika instrumencie płatniczym nie będzie wystarczającej ilości środków.

6. Zapis elektroniczny uprawniający do skorzystania z usługi zawiera wszystkie niezbędne dane wymagane przy kontroli biletów lub uprawnień. Kontrola może być realizowana przez kontrolerów wyznaczonych przez Realizatora Usługi. Każdorazowo w przypadku kontroli uprawnienia do skorzystania z usługi Użytkownik jest zobowiązany do okazania Urządzenia kontrolującemu z widocznym Biletem lub inną formą uprawnienia zapisaną w Aplikacji. Ekran Urządzenia nie powinien być uszkodzony, ponieważ może być przyczyną braku możliwości skontrolowania Biletu. Za stan Urządzenia odpowiada Użytkownik.

7. Korzystanie z Usługi Zakupu niektórych Biletów może wymagać od Użytkownika podania dodatkowych danych niewymaganych podczas Rejestracji.

8. Koszt transmisji danych (połączenie z internetem) jest zgodny z stawkami poszczególnych operatorów telefonii komórkowej, z której korzysta Użytkownik.

 

§5 Szczególne Warunki Realizacji Usługi

 

1.  Zakup Biletów Transportu Publicznego – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

1.1. W aplikacji możliwy jest zakup następujących biletów:

•Bilety jednorazowe.

•Bilety dobowe i wielodobowe.

•Bilety miesięczne.

•Bilety trzymiesięczne.

•Bilety okresowe semestralne.

•Bilety okresowe seniora.

•Bilety aktywizujące bezrobotnych.

•Bilet rodzinny weekendowy wielodobowy.

1.2. Użytkownik ma możliwość Zakupu jednego lub wielu Biletów jednorazowych i wykorzystania ich do przejazdu w późniejszym terminie.

1.3. Zakup Biletu jednorazowego nie jest równoznaczny z jego aktywacją upoważniającą do przejazdu. Po zakupie bilet trafia do Portfela, w którym znajdują się Bilety gotowe do użycia.

1.4. Bilet jednorazowy należy aktywować przed przejazdem.

1.5. Bilety okresowe rozpoczynają swoją ważność od daty wyznaczonej przez Użytkownika w momencie Zakupu i są ważne zgodnie z okresem wskazanym na Bilecie.

1.6. Zwroty biletów Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie na Transport Publiczny.

1.6.1. Zwrotom mogą podlegać bilety okresowe imienne zakupione w aplikacji MKM Szczecin.

1.6.2. Bilety jednorazowe oraz bilety na okaziciela nie podlegają zwrotom.

1.6.3. Jeżeli zwrot zostanie dokonany przed rozpoczęciem terminu ważności biletu wówczas użytkownik otrzyma zwrot całej wartości nominalnej biletu.

1.6.4. Jeżeli zwrot zostanie dokonany pomiędzy 1-3 dniem terminu ważności wówczas zostanie potrącone 10% kosztów manipulacyjnych od wartości nominalnej biletu.

1.6.5. Począwszy od 4 dnia ważności biletu, bilet zakupiony w Aplikacji nie będzie możliwy, użytkownik w takiej sytuacji będzie zobowiązany udać się bezpośrednio do działu obsługi klienta Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie mieszczącego się przy ul. Sebastiana Klonowica 5, 62-600 Szczecin.

1.6.6. Celem dokonania zwrotu użytkownik powinien złożyć dyspozycję zwrotu biletu na adres biuro@gopay.com.pl podając numer ID biletu (widoczny na bilecie), wiadomości winna zostać wysłana z adresu email, przypisanego do konta użytkownika.

1.6.7. Po dokonaniu anulacji Wykonawca w terminie nie dłuższym niż 5 dni prześle wiadomość do użytkownika na wskazany przy rejestracji adres email, z prośbą o wskazanie nr rachunku bankowego do zwrotu środków.

1.6.8. Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu środków użytkownikowi w nieprzekraczalnym terminie 96h roboczych, liczonych od momentu przekazania nr rachunku bankowego przez klienta.

 

2. „Szczeciński Bilet Metropolitalny”

2.1. Zakres ważności

2.1.1. „Szczeciński Bilet Metropolitalny” (dalej: Bilet SBM) jest to strefowy bilet miesięczny imienny uprawniający do wielokrotnych przejazdów (w zależności od strefy):

2.1.1.1. Pociągami REGIO uruchamianymi przez POLREGIO S.A. (dalej: POLREGIO),

2.1.1.2. Środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez Gminę Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (dalej: ZDiTM Szczecin),

2.1.1.3. Środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez Gminę Miasto Stargard (dalej: MPK Stargard), a także środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez: Gminę Goleniów, Gminę Gryfino, Gminę Kobylankę, Gminę Stargard;

2.1.2. Bilet umożliwia realizowanie przejazdów:

2.1.2.1. Pociągami REGIO, który jest podzielony na 2 strefy kolejowe (oznaczone literami A i B),

2.1.2.2. Środkami komunikacji miejskiej na sieci obsługiwanej przez ZDiTM Szczecin, MPK Stargard oraz Gminę Goleniów, Gminę Gryfino, Gminę Kobylanka oraz Gminę Stargard w zależności od wybranej strefy A, B, AB, AB+); 2.1.3.Bilet SBM stosuje się przy przejazdach w granicach:

2.1.3.1. Stref kolejowych obejmujących niżej wymienione stacje i przystanki:

Bez tytułu.png

2.1.3.2. Stref obejmujących niżej wymieniony obszar sieci komunikacyjnej miejskiej:

Bez tytułu.png

Informacje dot. przystanków obsługiwanych przez ZDiTM, MPK Stargard lub przez innego organizatora komunikacji miejskiej uczestniczącego w ofercie - znajdują sią odpowiednio dla każdego operatora/organizatora na własnych stronach internetowych: 
https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/rozklady-jazdy/wedlug-linii lub https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/rozklady-jazdy/wedlug-przystankow lub www.mpkstargard.pl 
2.1.4. Cena biletu zależy od kombinacji stref kolejowych i stref komunikacji miejskiej (A, B, AB lub AB+).
2.2. Uprawnieni
Ze wspólnej oferty Biletu SBM może skorzystać na podstawie biletu:
2.2.1. Normalnego – każda osoba; 
2.2.2. Ulgowego – osoba uprawniona do korzystania z ulgi ustawowej w wymiarze:
2.2.2.1. 49% - uprawnieni: dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia odbywania rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia, 
2.2.2.2. 51% - uprawnieni: studenci szkół wyższych do ukończenia 26. roku życia.

2.3. Warunki stosowania
2.3.1. Oferta dotyczy wielokrotnych przejazdów pociągami REGIO uruchamianymi przez POLREGIO oraz środkami komunikacji miejskiej na obszarze obsługiwanym przez ZDiTM w Szczecinie i MPK Stargard, a także komunikacją miejską w gminach uczestniczących w ofercie; 
2.3.2. Bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów pociągami REGIO między wszystkimi stacjami i przystankami osobowymi położonymi w strefie kolejowej na nim wskazanej oraz w środkach komunikacji miejskiej. Strefy kolejowe na które wydawany jest bilet: 
2.3.2.1. Strefa A – uprawnia do poruszania się pociągami w strefie kolejowej A oraz komunikacji miejskiej w strefie A, 
2.3.2.2. Strefa B – uprawnia do poruszania się pociągami w strefie kolejowej B oraz komunikacji miejskiej w strefie B, 
2.3.2.3. Strefa AB – uprawnia do poruszania się pociągami w strefie kolejowej A i B oraz komunikacji miejskiej w strefie A, 
2.3.2.4. Strefa AB+ – uprawnia do poruszania się pociągami w strefie kolejowej A i B oraz komunikacji miejskiej w strefie A i B;
2.3.3. Bilet SBM wydaje się na okres jednego miesiąca, np. od 5 stycznia do 4 lutego, od 1 kwietnia do 30 kwietnia - licząc od daty wydania lub wskazanej przez nabywcę; 
2.3.4. Łącznie lub do okazanego biletu, podróżny może nabyć bilet na przewóz w pociągach REGIO bagażu ręcznego, roweru lub zwierząt na zasadach przewozu określonych w Taryfie przewozowej (TPR) i w Regulaminie przewozu (RPR) przewoźnika kolejowego (POLREGIO). Przewóz bagażu, roweru lub zwierząt w środkach komunikacji miejskiej ZDiTM oraz Gmin wymienionych w strefie B odbywa się na zasadach określonych w przepisach odrębnych ważnych dla danego środka komunikacji miejskiej, w której pasażer znajduje się podczas podróży; 
2.3.5. Bilet wydany z kanałów dystrybucji POLREGIO zawiera zapis: „Szczeciński Bilet Metropolitalny” ważny w strefie ….;
2.3.6. Bilet SBM jest ważny łącznie z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość podróżnego, którego imię i nazwisko zostało na nim wpisane, dane podróżnego potwierdzać można również przy użyciu aplikacji mobilnej - mObywatel. Bilet bez wpisanych powyższych danych oraz bez okazania dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość albo bez potwierdzenia danych przy użyciu aplikacji mObywatel - jest nieważny za wyjątkiem pasażerów posługujących się Szczecińską Kartą Aglomeracyjną, która jest imienna i posiada nadrukowane zdjęcie użytkownika karty; 
2.3.7. Osoba odbywająca przejazd na podstawie biletu ulgowego zobowiązana jest okazać i wręczyć osobie upoważnionej do kontroli biletów w pociągu i w środkach komunikacji miejskiej ważny dokument poświadczający uprawnienie do korzystania z przysługującej ulgi; 
2.3.8. Jeżeli podróżny w czasie przejazdu pociągiem: 
2.3.8.1. Nie okaże biletu, ale oświadczy, że go posiada, 
2.3.8.2. Okaże bilet, ale nie okaże dokumentu ze zdjęciem umożliwiającego potwierdzenie tożsamości, 
2.3.8.3. Okaże ulgowy bilet i oświadczy, że posiada uprawnienie do ulgi, ale nie okaże i nie wręczy dokumentu poświadczającego uprawnienie do ulgowego przejazdu, wówczas zwrot (umorzenie) zapłaconych w pociągu (wykazanych w wezwaniu do zapłaty) opłat taryfowych i opłaty dodatkowej – po potrąceniu (uiszczeniu) opłaty manipulacyjnej może uzyskać w drodze reklamacji, na warunkach określonych w Regulaminie przewozu (RPR);
2.3.9. Podróżny, który w czasie przejazdu środkami komunikacji miejskiej nie okaże ważnego biletu lub dokumentu poświadczającego uprawnienia do ulgowego przejazdu, podlega warunkom określonym we właściwym regulaminie przewozu danego środka transportu, którym odbywa przejazd; 
2.3.10. W razie stwierdzenia, że z biletu korzysta osoba inna niż jego właściciel lub bez uprawnienia do ulgi, bilet uznaje się za nieważny, a osobę która z niego korzystała, uznaje się za podróżnego bez ważnego biletu na przejazd;  
2.3.11. Za bilety zagubione, zniszczone, zafoliowane lub skradzione – nie zwraca się uiszczonych należności i nie wydaje się duplikatów (także w przypadku zgłoszenia straty do organów ścigania lub wskazania daty i miejsca zakupu, numeru biletu itp.), za wyjątkiem biletów zapisanych na Szczecińskiej Karcie Aglomeracyjnej, do której wydawane są duplikaty zgodnie z Regulaminem przewozu osób i rzeczy środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Miasto Szczecin – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Regulaminem użytkowania Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej - SKA.

2.4. Opłaty
2.4.1. Cena biletu zależy od wyboru danej strefy (strefy od A do AB+) i wymiaru ulgi na przejazd, zgodnie z tabelą:

2.5. Zmiana/odstąpienie od umowy przewozu.

2.5.1. Przejście do pociągu innego przewoźnika lub przejazd pociągiem poza strefę kolejową wskazaną na bilecie nie jest dozwolony. W przypadku przejazdu poza strefę oznaczoną na bilecie, należy nabyć nowy bilet na przejazd od ostatniej stacji (przystanku) w strefie do nowej stacji przeznaczenia. W pociągu przejazd poza strefę wskazaną na bilecie należy zgłosić obsłudze pociągu najpóźniej przed przyjazdem pociągu do ostatniej stacji (przystanku) znajdującej się w tej strefie;
2.5.2. Za całkowicie niewykorzystany bilet zwrócony przed pierwszym dniem jego ważności, przysługuje zwrot zapłaconych należności po potrąceniu 10% odstępnego; 
2.5.3. Za częściowo niewykorzystany bilet po rozpoczęciu jego terminu ważności, ale nie później niż 10–go dnia ważności – wyłącznie w drodze reklamacji - przysługuje zwrot należności proporcjonalnie do czasu jego niewykorzystania po potrąceniu 10% odstępnego. Jeżeli pasażer dokonał zakupu biletu w sieci sprzedaży i dystrybucji ZDiTM, zwrotu biletu będzie można dokonać tylko w siedzibie głównej ZDiTM ul. Klonowica 5 w Szczecinie. Zwrot zostanie naliczony od dnia następnego po dniu osobistego (lub osoby upoważnionej) przybycia do ZDiTM; 
2.5.4. Potrącana kwota odstępnego nie może być wyższa niż 120,00 zł;
2.5.5. Potrącenia odstępnego nie stosuje się: 
2.5.5.1. Jeżeli niewykorzystanie biletu nastąpiło z przyczyn występujących po stronie POLREGIO, ZDiTM, MPK Stargard lub innego Organizatora/Operatora będącego uczestnikiem projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej wymienionego w strefach obowiązywania biletów SBM, 
2.5.5.2. Jeżeli dokonano wymiany biletu poprzez zwrot biletu przed rozpoczęciem terminu ważności i jednoczesne nabycie nowego biletu wg tej samej oferty. Wymiany można dokonać tylko jeden raz. Każda następna wymiana jest traktowana, jako zwrot; 
2.5.6. W przypadku, gdy pasażer dokonał wymiany biletu zakupionego za pośrednictwem elektronicznych kanałów sprzedaży ZDiTM poprzez zwrot z jednoczesnym potrąceniem 10% odstępnego, a jednocześnie dokonał zakupu nowego biletu, zgodnie z zapisami pkt. 2.5.5.2 niniejszego ustępu, wówczas ma prawo domagać się zwrotu potrąconej kwoty w drodze reklamacji; 
2.5.7. W ramach oferty nie ma zastosowania zmiana umowy przewozu w zakresie: stacji przeznaczenia, rodzaju pociągu, drogi przewozu oraz zakresu uprawnień do ulgi;
2.5.8. W razie przerwy w ruchu pociągów lub utraty połączenia przewidzianego w rozkładzie jazdy pociągów albo zmiany organizacji ruchu komunikacji miejskiej - nie przysługuje zwrot części zapłaconej należności; 
2.5.9. Bilet nie podlega wymianie na inny bilet ważny na przejazdy w innej strefie (w innych strefach) lub z inną ulgą oraz nie przedłuża się terminu ważności biletu.

 

2.6. Inne
2.6.1. Rozpatrywanie skarg i reklamacji w zakresie nieprawidłowości w sprzedaży lub zwrocie biletu odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie przewozu (RPR) lub regulaminie właściwym dla danego elektronicznego kanału sprzedaży; 
2.6.2. Rozpatrywanie skarg i reklamacji w zakresie nieprawidłowości w usłudze przewozu realizowanej przez ZDiTM lub w środkach komunikacji miejskiej, w których organizatorem transportu są Gminy będące w strefie B odbywa się na zasadach obowiązujących w regulaminie ważnym w danym środku komunikacji miejskiej; 
2.6.3. W sprawach nieuregulowanych niniejszymi warunkami taryfowymi, w tym dotyczącymi przewozu roweru, rzeczy i zwierząt – zastosowanie mają postanowienia: 
2.6.3.1. Regulaminu przewozu (RPR), Taryfy przewozowej (TPR) lub regulaminu właściwego dla elektronicznego kanału sprzedaży, dostępnych na stronie internetowej www.polregio.pl, 
2.6.3.2. Przepisów (uchwał oraz regulaminów) obowiązujących w danym środku komunikacji miejskiej, w którym aktualnie znajduje się podróżny tj. indywidualne dla danego Organizatora transportu.

 

3. Opłaty za wjazd na Cmentarz Centralny w systemie Mobilna Karta Miejska Szczecin
3.1. Dostępne bilety wjazdu na teren Cmentarza Centralnego w Szczecinie, prezentuje poniższa tabela:

3.2. Wjazd na teren Cmentarza Centralnego odbywa się poprzez okazanie kontrolerowi urządzenia (telefon, smartfon) z zakupionym biletem.  
3.3. Po odczycie biletu przez urządzenie kontrolera, bilet zostanie oznaczony jako wykorzystany. Nie będzie możliwe jego ponowne wykorzystanie celem wjazdu.
3.4. Bilet upoważnia do jednorazowego wjazdu na teren Cmentarza Centralnego. 
3.5. Użytkownik może zakupić bilet dla innego pojazdu (wjazd dla 2 i więcej pojazdów)
3.6. Niewykorzystane bilety wjazdu na Cmentarz Centralny zakupione w aplikacji nie podlegają zwrotowi.

 

4. Opłaty wstępu na obiekt basenowo-rekreacyjny „ARKONKA” i „Kąpieliska”
4.1. W aplikacji możliwy jest zakup następujących biletów /karnetów upoważniających do wstępu na obiekt basenowo-rekreacyjny „ARKONKA” oraz kąpieliska „Dąbie”, „Głębokie”, „Dziewoklicz”.
4.2. Tabela cen biletów

* - do zakupu biletu ulgowego upoważnieni są uczniowie i studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści – po okazaniu ważnej legitymacji.
** - do zakupu karnetu ulgowego upoważnieni są uczniowie i studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści – po okazaniu ważnej legitymacji. Ważność karnetu upływa wraz z zakończeniem sezonu, wejścia niewykorzystane w danym sezonie tracą ważność wraz z jego zakończeniem.

4.3. Aplikacja umożliwia zakup biletu i karnetu wstępu do wykorzystania w dowolnym dniu w okresie trwania sezonu.
4.4. Wybrany bilet i karnet można wykorzystać w sezonie (roku) w którym został zakupiony. Przykładowo bilet/karnet zakupiony w roku 2024, może zostać wykorzystany wyłącznie w okresie trwania sezonu 2024 r. 
4.5. Bilety/Karnety na kąpieliska „Dziewoklicz”, „Głębiokie” można wykorzystać na każdym z kąpielisk wymiennie.
4.6. Użytkownik może zakupić bilet/karnet dla osób trzecich.
4.7. Celem wejścia na obiekt, użytkownik zobowiązany jest okazać zakupiony bilet/karnet. Po przeprowadzeniu odczytu przez kontrolującego, biletu /karnetu nie można tego wejścia wykorzystać ponownie.
4.8. Zakupione bilety/karnety nie podlegają zwrotowi. 
4.9. Realizator usługi tj. Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie (852-26-17-399) zastrzega sobie prawo do zablokowania sprzedaży biletów za pośrednictwem aplikacji Mobilna Karta Miejska Szczecin.
4.10. Realizator usługi oraz wykonawca udostępnią w systemie możliwość sprzedaży wybranych biletów wymienionych w „Tabeli cen biletów pkt 3.2” z uwzględnieniem kodów rabatowych możliwych do pozyskania poprzez zwrot plastikowych butelek oraz metalowych puszek do recomatów (Butelkomat) rozmieszczonych w Szczecinie.
4.11. Celem uzyskania rabatu należy wybrać bilet oznaczony dodatkowym oznaczeniem „z rabatem Butelkomat” podczas zakupu należy podać otrzymany kod rabatowy. 
4.12. Pula biletów objętych wymienionymi rabatami dotyczy biletów na „Arkonkę” oraz kąpielisko „Dąbie”
4.13. Jeden kod może być wykorzystany do zakupu maksymalnie 1 biletu.
4.14. W terminie do 7 dni Wykonawca wykona zwrot do użytkownika o wartości 10% ceny biletu.
4.15. W razie podania błędnego lub wykorzystanego wcześniej kodu, zwrot nie zostanie zrealizowany. 

 

5. Szczecińska Karta Turystyczna
5.1. Użytkownik decydując się na zakup Szczecińskiej Karty Turystycznej uprawniającej do skorzystania z jej usług, powinien zapoznać się z jej regulaminem.
5.2. Lista korzyści dla Użytkownika Szczecińskiej Karty Turystycznej znajduje się pod adresem: https://visitszczecin.eu/pl/25-szczecinska-karta-turystyczna
5.3. Użytkownik chcący nabyć Szczecińską Kartę Turystyczną, przed zakupem jest zobowiązany do wskazania daty i godziny, od której karta zacznie obowiązywać.
5.4. Realizacja usługi Szczecińskiej Karty Turystycznej następuje po okazaniu karty w formie elektronicznej poszczególnym pracownikom placówek.
5.5. W przypadku powzięcia wątpliwości co do autentyczności Szczecińskiej Karty Turystycznej lub co do tożsamości osoby uprawnionej do jego realizacji, pracownicy poszczególnych placówek są upoważnieni do zażądania okazania przez Użytkownika dowodu tożsamości, a w szczególności dowodu osobistego lub legitymacji uczniowskiej lub studenckiej. 
 

§6
Prawa i Obowiązki Użytkownika


1. Użytkownik każdorazowo zobowiązany jest do stosowania zasad obowiązujących w regulaminach Realizatora Usługi, do której nabywany jest Bilet lub inna forma uprawnienia.
2. Użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z Aplikacji.
3. W przypadku stwierdzenia przez Użytkownika nieprawidłowości Aplikacji, Użytkownik powinien skontaktować się z Wykonawcą celem przekazania informacji na ich temat, celem umożliwienia Wykonawcy sprawnego wyeliminowania błędów lub wyjaśnienia Użytkownikowi zaistniałej sytuacji.

§7
Prawa i Obowiązki Wykonawcy


1. Wykonawca zobowiązuje się do dbałości w zapewnieniu prawidłowego działania Aplikacji, bieżącej aktualizacji oprogramowania oraz informowania Użytkowników o pracach serwisowych lub przerwach w dostępie do Usługi lub części Usług.
2. Wykonawca zapewnia wsparcie użytkowników za pośrednictwem BOK w zakresie korzystania z Aplikacji, rozpatrywania zapytań oraz zgłoszeń reklamacyjnych w terminie nieprzekraczającym 14 dni od momentu otrzymania zgłoszenia.
3. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za jakość połączenia z internetem niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania Aplikacji znajdującej się na Urządzeniu, jak również za stan techniczny Urządzenia.
4. Wykonawca zastrzega sobie prawdo do stałego lub czasowego zablokowania Konta Użytkownika w Aplikacji w przypadku uzasadnionego podejrzenia, iż Konto Użytkownika może zostać wykorzystane w celach nadużyć łamiących niniejszy Regulamin lub Regulamin Realizatora Usługi.
5. Wykonawca zastrzega sobie prawo do informowania Użytkowników za pośrednictwem SMS, email, powiadomień w Aplikacji:
5.1. Zmianach cen i opłat.
5.2. Zmianach w aplikacji.
5.3. Nowych usługach.
6. Wykonawca jest zobowiązany, aby na życzenie Użytkownika wystawić fakturę VAT za zakupione Bilety/Usługi.  Użytkownik jest zobowiązany poinformować Wykonawcę o potrzebie otrzymania faktury VAT wysyłając prośbę na adres biuro@gopay.com.pl

 

§8
Zgłoszenia Użytkowników do Wykonawcy


1. Zgłoszenie do Wykonawcy powinno zawierać:
1.1. Imię, nazwisko oraz adres email lub telefon użyty podczas rejestracji użytkownika.
1.2. Opis czego dotyczy zgłoszenie.
1.3. W przypadku braku wskazania przez Użytkownika danych wspomnianych w niniejszym punkcie istnieje zagrożenie braku możliwości rozpatrzenia zgłoszenia.
2. Zgłoszenia Użytkowników związane z pytaniami ogólnymi, sugestiami, uwagami dotyczącymi Usług, Aplikacji mogą być wysyłane bez danych wskazanych w pkt. 1 niniejszego paragrafu.
3. Zgłoszenie powinno zostać wysłane co najmniej jednym z dostępnych sposobów:
3.1. Pocztą tradycyjną na adres Wykonawcy: GoPay ul. Promienna 10, 03-672 Warszawa
3.2. Pocztą elektroniczną na adres biuro@gopay.com.pl
4.  Wykonawca zapewnia, iż odpowiedzi na zgłoszenia, w tym zgłoszenia reklamacyjnie będą rozpatrywane w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty doręczenia wiadomości od Użytkownika
5.    Wykonawca zapewnia telefoniczne wsparcie w BOK dla Użytkowników: tel. +48 882 172 142 oraz +48 22 299-34-23 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.


§9
Administracja danych osobowych


1. Administratorem Danych Osobowych jest Wykonawca – GoPay Sp. z o.o. zarejestrowana pod adresem ul. Promienna 10, 03-672 Warszawa, posiadająca nr NIP: 5272717938, REGON: 147335255, wpis do KRS 0000525339
1.1. Użytkownik ma możliwość zakończenia korzystania z Aplikacji w następujący sposób:
1.2.    Usunięcie Konta użytkownika za pośrednictwem Aplikacji wchodząc w zakładkę „Profil”, a następnie przechodząc procedurę usunięcia Konta.
1.3. Wysłanie pisemnej dyspozycji usunięcia Konta adres poczty elektronicznej biuro@gopay.com.pl
1.4. Wysłanie pisemnej dyspozycji usunięcia Konta pocztą tradycyjną na adres Wykonawcy GoPay ul. Promienna 10, 03-672 Warszawa
2. Wykonawca zapewnia, iż dane osobowe Użytkowników będą przechowywane i przetwarzane przez Wykonawcę zgodnie z wymogami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).


§10
Informacje dotyczące zmiany Regulaminu


1. Wykonawca jest uprawniony do zmiany Regulaminu o czym poinformuje Użytkowników za pośrednictwem Aplikacji oraz korespondencją email z odpowiednim wyprzedzeniem, zapewniającym możliwość zapoznania się z wnoszonymi zmianami.
2. Zmiany Regulaminu będą związane z dostosowaniem funkcjonowania Aplikacji do obowiązujących przepisów, rozszerzeniem Usług dostępnych w Aplikacji lub zmian technicznych związanych z funkcjonowaniem Aplikacji.
3. W przypadku braku zgody Użytkownika na zmiany w Regulaminie, Użytkownik powinien zaprzestać korzystania z Aplikacji.

 

 


Regulamin Mobilna Karta Miejska Szczecin 2.0. wersja 1.1.

bottom of page