top of page
Szukaj

Mobilna Aplikacja Miejska Koszalin w wersji Dostępność+

Zaktualizowano: 29 maj

Mieszkańcy Koszalina oraz odwiedzający miasto już od 15.12.2023 r. będą mieli okazję przetestować nową aplikację dedykowaną miastu Koszalin - to Mobilna Aplikacja Miejska Koszalin Dostępność +.


Mobilna Aplikacja Miejska Koszalin Dostępność+ (MAM Koszalin Dostępność+) to nowa aplikacja, która zastąpi dobrze znaną w Koszalinie MKM Koszalin.

Nowa wersja aplikacji posiada nowoczesny interface, funkcje informacyjne w tym prezentację rozkładu jazdy autobusów w czasie rzeczywistym. Oprócz możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej MZK Koszalin, biletów na statek użytkownicy będą na bieżąco informowani o najważniejszych wydarzeniach związanych z transportem oraz ich regionem.


Wszyscy obecni użytkownicu Mobilnej Karty Miejskiej Koszalin, czyli aplikacji która niebawem zostanie usunięta z marketu, mogą z łatwością zmigrować swoje bilety do nowej aplikacji. W tym celu należy w zakładce "Ustawienia" wykorzystać funkcję "Migracja biletów". Użytkownik zostanie poproszony o wskazanie danych logowania wykorzystywanych w MKM Koszalin, jeśli dane będą poprawne nastąpi migracja biletów okresowych, które będą dostępne w nowej aplikacji :)


MAM Koszalin Dostępność+ to wersja posiadająca rozwiązania zwiększające dostępność użytkowania aplikacji. Ta wersja aplikacji została przygotowana wspólnie z zespołem firmy Senlima Sp. z o.o., która specjalizuje się w badaniu i dostosowywaniu aplikacji mobilnych do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, iż długofalowa współpraca z Senlima przyczyni się do znacznego zwiększenie dostępności oferowanych przez nas aplikacji. Aktualnie zadbaliśmy o dostosowanie procesów UI oraz podstawowych elementów takich jak kontrasty, rozmiary czcionek, które ułatwią obsługę aplikacji możliwie największej grupie odbiorców. Wraz z biegiem czasu chcemu skupiać się na coraz bardziej szczegółowych rozwiązaniach, odpowiadających na potrzeby wąskich grup.


 W grudniu 2023 roku została udostępniona pierwsza wersja aplikacji możliwa do przetestowania przez użytkowników, niebawem na markecie zostanie udostępniona standardowa wersja MAM Koszalin - zanim jednak to się stanie, chcemy być pewni, że wdrożone przez nas rozwiązanie działa na prawdę bardzo dobrze. Po wdrożeniu standardowej wersji MAM Koszalin użytkownicy będą mogli zdecydować, która wersja aplikacji jest dla nich wygodniejsza i korzystać z tej preferowanej. Posiadane konto użytkownika będzie działać zarówno w wersji MAM Koszalin Dostępność+ jak i w standardowej wersji aplikacji.Comentários


bottom of page